Punkt informacji o rewitalizacji

Więcej szkoleń, konkretne pieniądze na projekty, pomoc w pisaniu wniosków i nowy adres - od marca 2018 punkt informacji o rewitalizacji ruszył w nowej odsłonie. Tym razem prowadzi go Fundacja Inicjatywa, znana w Bytomiu m.in. z projektu By-PAS.

Zgodnie z założeniami, w tym roku punkt ma działać w centrum miasta. Zdecydowano się na miejsce bytomianom znane i często przez nich odwiedzane - Biuro Promocji Bytomia przy Rynku 7. Będzie można tu nie tylko uczestniczyć w wernisażu, promocjach książek czy spotkaniach z ekspertami. Swoimi radami będą służyć mieszkańcom także członkowie i pracownicy Fundacji Inicjatywa.

W obsługę punktu zaangażowanych jest 8 osób. Można skorzystać z porad prawnika i architekta, ale większy nacisk położono na konkretną pomoc w przygotowaniu mieszkańców do pisania wniosków o dofinansowanie projektów.

W tegorocznym harmonogramie punktu informacji o rewitalizacji znalazło się wiele jedno- i dwudniowych szkoleń m.in.: „Lider społeczności lokalnej”, „Animator działań środowiskowych” czy „Pozyskiwanie środków zewnętrznych dla sektora NGO”. Punkt ma kompleksowo wspierać rewitalizacyjne inicjatywy mieszkańców, inicjować i zawiązywać grupy nieformalne, pomóc w wypracowaniu inicjatyw od przelania pomysłu na papier do momentu ich zrealizowania.

Działalność punktu wpisuje się w IV moduł bytomskiego pilotażu: Rozwój Inicjatyw Społecznych.

pobierz grafik na grudzień

Punkt informacyjny dla interesariuszy rewitalizacji

Rynek 7 (Biuro Promocji Bytomia)

tel.: 32 779 86 78

Punkt informacji o rewitalizacji » zobacz w tej kategorii:
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij