Aktualności

08/07/2022

Powrót w glorii - budynek przy ul. Szymanowskiego 2 po remoncie

Zakończył się remont zabytkowego budynku dawnego kina Gloria przy ul. Szymanowskiego 2. Położony w południowo-wschodniej części Rynku, ośmiokondygnacyjny budynek będący jednym z flagowych przykładów modernizmu, został wyremontowany dzięki wspólnym staraniom zarządzającej nieruchomością Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz władz miasta. Remont budynku przy ul. Szymanowskiego stanowi część większego projektu rewitalizacyjnego obejmującego ul. Dworcową, Zaułek oraz okolice Rynku. Koszt inwestycji to 1,1 mln zł, a dofinansowanie ze środków unijnych - 819 tys. zł.

21/06/2022

Kolonia Zgorzelec od nowa - trwają intensywne prace rewitalizacyjne na osiedlu robotniczym w Bytomiu

Każdy, kto miał okazję przespacerować się po zabytkowym osiedlu robotniczym Kolonia Zgorzelec w Bytomiu przed rozpoczęciem prac rewitalizacyjnych wie, że określenie pustostan, nie oddawało faktycznej kondycji, w jakiej ekipy budowlane zastały nieużytkowane przez wiele lat familoki. Choć inwestycja ma się zakończyć dopiero za rok, efekty prac już robią ogromne wrażenie.

20/06/2022

9,6 mln na rewitalizację ul. Kwietniewskiego - ruszyły prace

Po otwartej niedawno Zielonej Strefie przy ul. Katowickiej, gdzie w miejscu po wyburzonej kamienicy powstało miejsce przyjazne mieszkańcom, czas na kolejną inwestycję, dzięki której Śródmieście zyska ciekawą przestrzeń. Mowa o ul. Kwietniewskiego 11 - 15, gdzie rozpoczęły się już prace w ramach unijnego projektu „Zagospodarowania przestrzeni miejskich Śródmieścia Bytomia na cele społeczno-integracyjne” realizowanego przez firmę KBP BWI Polska Sp. z o.o. Sp. Komandytowa.

19/04/2022

Rewitalizacja ulicy Dworcowej prowadzona zgodnie z harmonogramem

Trwa rewitalizacja ulicy Dworcowej na odcinku od pl. Michała Wolskiego do CH Agora. Najbardziej zaawansowane prace realizowane są na pododcinku od pl. Wolskiego do ul. Moniuszki, gdzie wykonawca inwestycji - firma HUCZ Sp. z o.o. - wykonał już uzbrojenie terenu /wodociąg i kanał technologiczny/ oraz realizuje roboty związane z wykonaniem konstrukcji nawierzchni, budową fundamentów pod pergole na skwerze i budową muru oporowego.

09/02/2022

Trwa rewitalizacja ulicy Dworcowej. Co nowego na placu budowy?

Trwają intensywne prace na ulicy Dworcowej związane z rewitalizacją jednej z najważniejszych i reprezentacyjnych dróg w naszym mieście. Zgodnie z harmonogramem prac wykonawca inwestycji - firma HUCZ Sp. z o.o na odcinku od placu Michała Wolskiego do ul. Moniuszki kończy właśnie roboty związane z budową wodociągu, dzięki czemu już w przyszłym tygodniu mają rozpocząć się prace mające na celu przyłączenie sieci do nowego wodociągu. Cały czas trwają prace energetyczne, zaś do połowy lutego wykonawca planuje zakończyć roboty związane z kanalizacją deszczową.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij