Wizja Miasta Bytom 2020+

Bytom – dobre miejsce do życia. Tego chcą mieszkańcy i to oni zdecydowali, w którym konkretnie kierunku podążać będzie miasto.
Ustawa o rewitalizacji wymaga, by w pracach nad rozwojem miasta czynny udział brali mieszkańcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, miejskich instytucji czy przedsiębiorcy. Tak też dzieje się w Bytomiu. Bez konsultacji społecznych nie byłoby mowy o rewitalizacji.

Z wypracowanych spotkań z mieszkańcami wizji i kierunków rozwoju wynika, że potrzebują oni przede wszystkim poprawy jakości życia. Chcą mieszkać w przyjaznym otoczeniu, w lokalach o określonym standardzie, czuć się bezpiecznie, zacieśniać sąsiedzkie stosunki i brać udział w społecznych inicjatywach. Chcą również lepszej dostępności do usług społecznych, zwłaszcza wspierających osoby starsze i niepełnosprawne.

Miasto za kilka lat ma być odnowione, zrewitalizowane przestrzenie publiczne mają zyskać nowe funkcje. Lokalna społeczność chciałby również ożywienia rozwoju gospodarczego, większej ilości miejsc pracy, rozszerzonej oferty kulturalnej i edukacyjnej.

Trzeba jednak pamiętać, że rewitalizacja to proces długotrwały. Pierwszych efektów należy spodziewać się najwcześniej po 2020 roku.

(Wizję miasta zaczerpnięto z Gminnego Programu Rewitalizacji. Bytom 2020+, str. 126 – 134)

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij