Przedszkolaki otrzymały kolorowankę/wyklejankę z zestawem kredek "Poznajemy trudne słowa - czyli co to jest rewitalizacja?". Po mieście oprowadza ich Świetlik. Uczniowie z klas 1-3 mają do dyspozycji broszurę z łamigłówkami i krzyżówkami, a także planszę z klockami, na której można ułożyć sobie miasto.
Bardzo ciekawy jest zestaw edukacyjny dla uczniów klas 4 - 8. Zawiera broszurę uzupełnioną o mapę, na którą należy nanieść m.in. projekty z Gminnego Programu Rewitalizacji,. W skład tego zestawu wchodzi też gra planszowa Bytom OdNowa. Gracze muszą dojść do mety, gdzie czeka na nich odnowione, przyjazne mieszkańcom śródmieście, ale po drodze sporo niespodzianek i zaskakujących zwrotów akcji. Gra zawiera karty-pytajniki. Dzieci muszą odpowiedzieć na pytania dotyczące miasta, na przykład: "Dlaczego budynek przy ul. Korfantego 38 nosił nazwę UL?" albo: "Co to jest gentryfikacja?" albo: "Kim z zawodu był Grzegorz Gerwazy Gorczycki?". W materiałach dla uczniów klas 4-8 znajduje się też zestaw edukacyjny "Zostań prezydentem Bytomia". Na specjalnej makiecie dzieci mogą zaprojektować sobie miasto.
Do każdego zestawu dołączony jest konspekt dla nauczycieli, bo tak naprawdę od nich zależy, jak przekażą uczniom wiedzę o toczących się w mieście zmianach. Autorzy zestawu edukacyjnego dla uczniów szkół ponadpodstawowych zaproponowali pedagogom przeprowadzenie tematycznych zajęć w plenerze, przeprowadzanie ćwiczeń, zajęcia oparte na pracach projektowych, dyskusjach i pomysłach na lepsze miasto. Zestaw zawiera min. mapy z zaznaczonymi projektami Gminnego Programu Rewitalizacji i test z wiedzy o rewitalizacji.
Jest też gra edukacyjna MEMO dla "dużych i małych". Gracze szukają dwóch (wersja dla młodszych) albo trzech (wersja dla starszych) takich samych obrazków. Wygrywa ten, kto zbierze najwięcej jednakowych obrazów. Obrazki na kartonikach przedstawiają remontowane obiekty i zagadnienia związane z rewitalizacją w mieście.
Na zdjęciach: lekcje o rewitalizacji w Szkole Podstawowej nr 44.