Świętują w Teatrze Rozbark

17.03.2019

W postindustrialnym gmachu dawnej cechowni kopalni węgla kamiennego od pięciu lat bije taneczne serce miasta. Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark ma powody do dumy i świętowania.

W postindustrialnym gmachu dawnej cechowni kopalni węgla kamiennego od pięciu lat bije taneczne serce miasta. Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark ma powody do dumy i świętowania.

Teatr ROZBARK działa w Bytomiu od 2014 roku i w tym czasie przygotował ponad 20 premier, gościł artystów w ramach rezydencji artystycznych, a także rozwijał działania edukacyjne i społeczne dla różnych grup odbiorców. Przy Teatrze, który organizuje taneczne warsztaty zarówno dla zawodowych tancerzy, dzieci oraz seniorów działa również Integracyjny Teatr Tańca INTEGRA, w ramach którego powstają spektakle współtworzone przez osoby o różnym stopniu niepełnosprawności.

Teatr, który budował swoją markę od podstaw, w dniu swoich urodzin, zamiast wyliczać sukcesy i festiwalowe nagrody postanowił zaakcentować to, że swoją obecność na bytomskiej i ogólnopolskiej mapie tanecznej mógł zaznaczyć dzięki konkretnym ludziom - artystom, pracownikom teatru, widzom, dziennikarzom i przyjaciołom.

Podczas urodzinowego wieczoru, który odbył się w Teatrze Rozbark w minioną niedzielę, Adrian Lipiński, dyrektor teatru wyróżnił tych wyjątkowych ludzi: Piotra Mankiewicza, Anetę Chwalbę, Magdalenę Mikrut-Majeranek oraz Joannę Mauer.

Piotr Mankiewicz to założyciel Muzeum Chleba w Radzionkowie, wielki kultywator tradycji rozbarskich. Jego wiedzę o dzielnicy i jej historii wykorzystano wielokrotnie w projektach społecznych realizowanych przez teatr. Aneta Chwalba - dziennikarka i prezenterka TVP - od początku towarzyszy teatrowi z kamerą i zapowiada wszystkie wydarzenia teatralne na antenie TVP Katowice w takich programach jak: „Do Teatru” czy „Uwaga weekend”. Magdalena Mikrut-Majeranek jest dziennikarkę, która obserwuje poczynania bytomskiego teatru i na bieżąco relacjonuje je czytelnikom z całego Górnego Śląska w różnych tytułach prasowych i internetowych. Z kolei Joanna Mauer, zawodowo niezwiązaną z kulturą, jest wielką pasjonatką tańca i wiernym widzem, który uczestniczy we wszystkich premierach oraz aktywnie bierze udział w organizowanych przez teatr warsztatach tanecznych.

Ci, którzy przegapili dotychczasowe wydarzenia mają szansę nadrobić zaległości, ponieważ Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark obchody swojego jubileuszu zaplanował do 24 marca. Przed nami jeszcze m.in.: blok warsztatów tanecznych, premiera spektaklu PLATEAU, spektakl dla dzieci oraz wieczór filmowy. Spotkajmy się na Rozbarku!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij