Przez Fecebooka, Twittera, a najlepiej - konto w banku! Możesz się przyczynić do powstania kolorowej świetlicy w szarym skrawku miasta, prowadzonej przez IOGT Polska, która służyć będzie dzieciom. 9 maja ruszyła zbiórka na remont lokalu. Co ciekawe, darczyńcy też będą obdarowywani.
Postanowiliśmy skorzystać z możliwości, jakie stwarza portal pomagam.pl i również w ten sposób zbierać pieniądze na remont – mówi Mirosław Marutschke z IOGT Polska. Wszyscy, którzy zdecydują się na wpłaty otrzymają od nas upominki. Zaprosimy ich również na otwarcie świetlicy, a w listopadzie – na Galę Darczyńców IOGT Polska. Ważne jest, by informacja o zbiórce dotarła do jak największej liczby odbiorców, bo mamy coraz mniej czasu. Zbiórka potrwa do końca czerwca, dlatego liczymy także na „lajki” i udostępnianie postów na Facebooku i Twitterze – podkreśla Marutschke.
W ciągu dwóch dni, od 9 maja, udało się zebrać ok. 1000 zł. Potrzeba ok. 30 tys. zł, ale członkowie IOGT nie dopuszczają do siebie myśli, że się nie uda. Mam nadzieję, że we wrześniu będziemy mogli zaprosić na otwarcie świetlicy – mówi Mirosław Marutschke.
CHCESZ POMÓC? KLIKNIJ TUTAJ
Kolorowa świetlica mieścić się będzie przy ul. Dworcowej 20/10, gdzie powstanie Centrum Aktywizacji Mieszkańców Bytomia. Tam członkowie stowarzyszenia prowadzić będą dla dzieci warsztaty w ramach projektu „Czas na kolor”.
Dodajmy, że od kilku lat (od 2013 roku) takie warsztaty są prowadzone w każdą środę w Świetlicy Socjoterapeutycznej przy ul. Rataja 3 oraz Świetlicy TPD ul. Prusa 19. Członkowie stowarzyszenie pomagają dzieciom z rodzin dysfunkcyjnych w odrabianiu lekcji, poprzez gry i zabawy uczą najmłodszych radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Takie warsztaty to także działania wychowawcze, w trakcie których dzieci mogą poznać zasady zachowania się w różnych sytuacjach, a nawet higieny. Motywacją dla wielu podopiecznych świetlicy są spotkania z autorytetami ze świata sportu, kultury i sztuki.
IOGT Polska to międzynarodowa organizacja pozarządowa działająca w tematyce profilaktyki uzależnień oraz wykluczenia społecznego. Jej celem jest przede wszystkim przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym; działalność na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami; promocja i organizacja wolontariatu. W Polsce działa od 1989 roku, w Bytomiu – od 2005.