Po warsztatach o regrantingu będzie czas na debatę! Jak wdrażać, zasilać i komu służy fundusz regrantingowy - o tym będziemy rozmawiać ze specjalistami, którzy mają doświadczenie w tym zakresie.
Przypomnimy, regranting to mechanizm przekazywania dotacji na różne działania jednemu podmiotowi (organizacji pozarządowej), który następnie organizuje konkursy dla innych podmiotów, przekazuje im pieniądze i pilnuje, by dotacje były we właściwy sposób rozliczone.
Nad koncepcją wdrażania regrantingu w naszym mieście pracują członkowie Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Gospodarczych Delta Partner z Cieszyna, którzy mają doświadczenie w przygotowywaniu miast do rewitalizacji. Pracowali nad dokumentami strategicznymi, m.in. Lokalnymi Programami Rewitalizacji dla Nowej Soli, Lublińca, Działdowa, Oleśnicy czy Długołęki. Działają również w stowarzyszeniach zajmujących się rewitalizacja społeczną.
30 i 31 maja zapraszają na warsztaty przedstawicieli organizacji pozarządowych (30 maja) i przedsiębiorców (31 maja). Kilka dni później, 2 czerwca będzie można zapoznać się z efektem działań wypracowanych podczas warsztatów.
Tematami dyskusji będą: „Model regrantingu – koncepcja funduszu regrantingowego dla bytomskich organizacji pozarządowych”; „Rewitalizacja przestrzeni miejskich – od koncepcji po realizację”; „Rewitalizacja społeczna na przykładzie Fundacji Być Razem”; „Przykłady nowoczesnego narzędzia do dystrybuowania środków w ramach regrantingu, aplikacja eNGO”.
Debata odbędzie się 2 czerwca o 17.00 w Sali Kameralnej (poziom +3) CH Agora. Udział w niej jest bezpłatny, ale trzeba się na nią zapisać. Zgłoszenia do 1 czerwca przyjmowane są pod adresem: jacek@deltapartner.org.pl. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Zdjęcie ze strony: kooperatywa.com