Krajowe Centrum wiedzy o Rewitalizacji

Szukając wiedzy o rewitalizacji warto zajrzeć do rządowego serwisu internetowego: Krajowe Centrum Wiedzy o Rewitalizacji. Bytom ma w nim szczególne miejsce – po zakończonym projekcie pilotażowym zostaną umieszczone tam raporty na temat realizowanych w mieście projektów.

Krajowego Centrum Wiedzy o Rewitalizacji uwzględnia przede wszystkim postępujące prace w ramach projektu Modelowa Rewitalizacja Miast oraz działania pilotażowe w Bytomiu, Łodzi i Wałbrzychu. Zasób portalu będzie się poszerzał w związku ze zdobywanym doświadczeniem w zakresie programowania i realizacji przedsięwzięć rewitalizacyjnych.

Zaglądając na stronę rewitalizacja.gov.pl znajdziemy m.in. odpowiedź na pytania: czym jest rewitalizacja i jakie miasta uczestniczą w konkursie „Modelowa rewitalizacja miast”. W takim portalu nie może zabraknąć niezbędnych dokumentów, dotyczących rewitalizacji: Ustawy o rewitalizacji, praktycznego komentarza do niej albo Wytycznych w zakresie rewitalizacji w programach operacyjnych na lata 2014 – 2020.

Kumulowanie wiadomości o rewitalizacji w jednym miejscu to wytyczne Krajowej Polityki Miejskiej. Bytom dostosowując się do nich, już w 2015 roku uruchomił serwis internetowy bytomodnowa.pl, założył konto na portalu społecznościowym, wydaje również gazetę poświęconą kompleksowej rewitalizacji w mieście.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij