ZBM -TBS przygotowuje się do kolejnych projektów unijnych

24.05.2023

Z myślą o bytomskich wspólnotach mieszkaniowych, ZBM-TBS Sp. z o. o. rozpoczął akcję ankietową dotyczącą zainteresowania wspólnot uczestnictwem w projektach unijnych w ramach nowej perspektywy finansowej 2021-2027. Akcja potrwa do 15 czerwca.

Z myślą o bytomskich wspólnotach mieszkaniowych, ZBM-TBS Sp. z o. o. rozpoczął akcję ankietową dotyczącą zainteresowania  wspólnot uczestnictwem w projektach unijnych w ramach nowej perspektywy finansowej 2021-2027. Akcja potrwa do 15 czerwca.

ZBM-TBS Sp. z o. o., jako zarządca wspólnot mieszkaniowych, w oparciu o doświadczenie z poprzednich lat przy realizacji projektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich z zakresu rewitalizacji, przygotowuje się do wzięcia udziału w kolejnych projektach w nowej perspektywie finansowej na lata 2021-2027.

Umożliwi to pozyskanie z budżetu Komisji Europejskiej środków dla wspólnot mieszkaniowych. Środki będą mogły być przeznaczone m.in. na poprawę infrastruktury mieszkaniowej w naszym mieście.

- Zgodnie z nową ustawą wdrożeniową zmieniły się m.in. zasady organizowania partnerstwa, jednak najważniejszym etapem wstępnym jest przygotowanie dokumentacji technicznej określającej zakres planowanych zadań - mówi Jacek Panas z ZBM-TBS Sp. z o.o.

Realizacja projektów będzie możliwa dopiero po ogłoszeniu konkursu przez Urząd Marszałkowski, złożeniu wniosku o dofinansowanie, a następnie podpisaniu umowy o dofinansowanie, co może potrwać nawet 2-3 lata. Od momentu złożenia wniosku o dofinansowanie nie będzie możliwości wycofania się z projektu. Dlatego ZBM-TBS poszukuje wspólnot mieszkaniowych zainteresowanych współfinansowaniem inwestycji ze środków unijnych w dłuższej perspektywie.

 - Będziemy się starali pomóc zainteresowanym wspólnotom na każdym etapie realizacji, od przygotowania dokumentacji technicznej, załączników niezbędnych do wniosku, do prowadzenia i rozliczenia całego przedsięwzięcia - zapewnia Jacek Panas.

Badanie ankietowe pozwoli określić oczekiwania ze strony mieszkańców oraz możliwość współpracy. Wypełnione kwestionariusze ankiet należy do 15 czerwca przesłać na: kontakt@zbm-tbs.pl.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij