UE finansuje zabiegi dla seniorów

24.05.2019

Trzymiesięczne turnusy zdrowotne dla 120 seniorów z Bytomia. Od początku maja działa w mieście Ośrodek Wsparcia Medyczno-Rehabilitacyjnego 65+. Trwają zapisy na jesienną turę zabiegów.

Trzymiesięczne turnusy zdrowotne dla 120 seniorów z Bytomia. Od początku maja działa w mieście Ośrodek Wsparcia Medyczno-Rehabilitacyjnego 65+. Trwają zapisy na jesienną turę zabiegów.

Ośrodek przy ul. Chrzanowskieho 3/1 powstał dzięki dotacji unijnej.  W ciągu trzech miesięcy seniorzy (zwłaszcza z obszaru rewitalizacji) mogą podreperować tu zdrowie. Korzystają z zabiegów rehabilitacyjnych i porad lekarzy specjalistów. W ośrodku dyżurują: kardiolog, urolog, chirurg, chirurg naczyniowy, neurolog, geriatra, hematolog, ginekolog, onkolog, dermatolog, diabetolog, psycholog i okulista. Indywidualne porady lekarskie dostosowane są do potrzeb uczestników projektu.

Placówka została wyposażona w nowoczesny sprzęt m.in. do fizykoterapii, krioterapii, kinezyterapii. Zakupiono też aparaty EKG, ciśnieniomierze, holtery EKG i ciśnieniowe.

Ideą Ośrodka Wsparcia Medyczno Rehabilitacyjnego 65+ jest ograniczenie pobytu seniorów w szpitalach, zwłaszcza w celach diagnostycznych. Porady lekarskie i zabiegi rehabilitacyjne świadczone są także popołudniami, a w razie potrzeby udzielane są także konsultacje telefoniczne.

W jednym turnusie bierze udział 15 osób. Uczestników do projektu rekrutują m.in. pielęgniarki środowiskowe czy personel bytomskich placówek medycznych, mający na co dzień kontakt z pacjentem. Chodzi o to, by z rehabilitacji i porad medycznych korzystały zwłaszcza osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, niesamodzielne, jednak niewymagające pobytu w szpitalu lub całodziennej opieki medycznej w domu. Chętni mogą również zgłaszać się sami. O udziale w projekcie decyduje komisja rekrutacyjna, opierając się na dokumentacji medycznej.

 Projekt będzie trwał do kwietnia 2021 r. Więcej informacji pod nr tel.: 32 281 39 27, 504-858-285.

"Funkcjonowanie Ośrodka Wsparcia Medyczno-Rehabilitacyjnego 65+ w Mieście Bytom” finansowane jest z Europejskiego Funduszu Społecznego, projekt realizuje Przychodnia Lekarska Szombierki. Wartość: 1,9 mln zł, dofinansowanie: 1,8 mln zł.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij