Ruszył bytomski regranting

17.09.2020

Masz pomysł na działanie? Chcesz zmienić coś w swojej najbliższej okolicy? Ruszył już nabór wniosków na mikrodotacje - lokalne działania.

Masz pomysł na działanie? Chcesz zmienić coś w swojej najbliższej okolicy? Ruszył już nabór wniosków na mikrodotacje - lokalne działania.

Zgłaszane projekty dzielą się na dwa rodzaje działań - społeczne (np. aktywizujące wydarzenia lokalne, integracyjne spotkania sąsiedzkie) oraz inwestycyjne (m.in. mała architektura, drobne remonty, materiały do drobnych prac remontowych, urządzanie zieleni, podwórek). Na działania społeczne maksymalna kwota dotacji to 2,5 tysiąca zł, natomiast na działania inwestycyjne można przeznaczyć do 5 tysięcy złotych. Żeby złożyć wniosek w regrantingu nie trzeba mieć finansowego wkładu własnego.

Przede wszystkim należy pamiętać, że projekty, zgodnie z założeniami, muszą dziać się na terenie rewitalizowanym (tu można sprawdzić, o których terenach mowa: http://sitplan.um.bytom.pl/iuip/mapa.php?profile=5454).

W lokalnych działaniach, czyli regrantingu udział wziąć mogą organizacje pozarządowe z siedzibą lub oddziałem w Bytomiu oraz grupy nieformalne, czyli nie mniej niż trzy osoby pełnoletnie, mieszkające na terenie Bytomia. Grupa nieformalna musi posiadać swojego Patrona, czyli organizację pozarządową z siedzibą lub oddziałem w Bytomiu. Jedna organizacja pozarządowa może złożyć maksymalnie 5 wniosków.

Formularz zgłoszeniowy zawiera podstawowe informacje - nazwa działania, ogólny opis, cele oraz uproszczony budżet projektu. Wnioski w pierwszym etapie naboru można składać do 30 września. Jeśli pula środków, czyli 80 tys. zł nie zostanie rozdysponowana, o mikrodotację będzie można starać się również w drugim etapie. Warto zatem się pospieszyć.

Operatorem konkursu wyłonionym w otwartym konkursie ofert jest kolektyw organizacji pozarządowych z Bytomia: Stowarzyszenie Manuffaktura i Fundacja Inqubator Teatralny, organizacje prowadzą razem lokal w Bytomiu. Organizatorem konkursu na mikrodotacje w ramach Bytomskiego Funduszu Regrantingowego jest Miasto Bytom. Konkurs organizowany jest w celu utrzymania trwałości projektu pn. „Koncepcja projektu pilotażowego w zakresie rewitalizacji dla miasta Bytomia. Bytom Odnowa – innowacyjne projekty mieszkaniowe i rozwój inicjatyw społecznych”.

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/328541141701479
Regulamin i załączniki: https://tiny.pl/7js1t
Wzór wniosku: https://tiny.pl/7js17
Wzór sprawozdania: https://tiny.pl/7js1r

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij