Rewitalizacja ulicy Dworcowej prowadzona zgodnie z harmonogramem

19.04.2022

Trwa rewitalizacja ulicy Dworcowej na odcinku od pl. Michała Wolskiego do CH Agora. Najbardziej zaawansowane prace realizowane są na pododcinku od pl. Wolskiego do ul. Moniuszki, gdzie wykonawca inwestycji - firma HUCZ Sp. z o.o. - wykonał już uzbrojenie terenu /wodociąg i kanał technologiczny/ oraz realizuje roboty związane z wykonaniem konstrukcji nawierzchni, budową fundamentów pod pergole na skwerze i budową muru oporowego.

- Roboty postępują zgodnie z planem. Wszystkie prace na sieciach są bardzo zaawansowane, dzięki czemu od strony pl. Wolskiego są już realizowane roboty związane z wykonaniem konstrukcji nawierzchni - mówi zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda.

Uzbrojenie terenu, budowa fundamentów pod pergole, muru oporowego i prace na sieciach

Na odcinku od pl. Wolskiego do ul. Moniuszki prace związane z rewitalizacją ulicy Dworcowej są najbardziej zaawansowane. Wykonane zostało już uzbrojenie terenu, trwają roboty związane z budową fundamentów pod pergole na skwerze od strony pl. Wolskiego i budową muru oporowego /obecnie trwa zbrojenie stropu muru oporowego/ przy skwerze.

Z kolei na odcinku od ul. Moniuszki do Centrum Handlowego Agora wykonawca realizuje prace związane z kanałami technologicznymi, m.in. wykonano już studnie teletechniczne, a obecnie trwają prace związane z ich połączeniami. Warto dodać, że wykonano już główny kanał wodociągu, jak również trwają prace związane z budową przyłączy budynków do głównego kanału wodociągu.

Na odcinku od ul. Moniuszki do CH Agora nadal będą trwały prace związane z budową kanału technologicznego oraz wodociągu, a ich zakończenie planowane jest w drugiej połowie kwietnia. Wówczas wykonawca rozpocznie prace związane z wykonaniem konstrukcji nawierzchni na tym odcinku.

Można nadal starać się o miejsca parkingowe

Przypominamy, że w trakcie realizacji inwestycji ul. Dworcowa będzie częściowo wyłączona z ruchu samochodowego (z wyjątkiem pojazdów ratunkowych oraz - w określonych porach - obsługi wywozu odpadów komunalnych i samochodów zaopatrzenia). Dla mieszkańców przygotowane zostały dodatkowe miejsca parkingowe na sąsiednich ulicach i parkingach.

Zarządcy lub właściciele budynków przy ul. Dworcowej mogą wystąpić do Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów o udostępnienie miejsc parkingowych dla mieszkańców i przedsiębiorców, którzy utracili możliwość parkowania pojazdów na terenie swoich posesji. Miejsca postojowe na parkingu Centrum Handlowego Agora są udostępnione nieodpłatnie na czas zamknięcia dojazdu do poszczególnych posesji przy ul. Dworcowej.

Szczegółowych informacji na temat miejsc parkingowych udziela Dział Strefy Płatnego Parkowania Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu przy ul. Smolenia 35, pokój nr 218 lub pod numerem telefonu: (32) 39 69 753.

Warto dodać, że do tej pory Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu wydał ponad 160 abonamentów, uprawniających do bezpłatnego postoju na parkingu wielopoziomowym CH Agora.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij