Przemiana ul. Kwietniewskiego trwa

02.06.2023

Do robiącej wrażenie odrestaurowanej zabytkowej elewacji frontowej przy ul. Kwietniewskiego powoli dołączają kolejne elementy. Trwa montaż stalowej konstrukcji, na której oprze się nowo powstająca szklana pierzeja ul. Kwietniewskiego.

Do robiącej wrażenie odrestaurowanej  zabytkowej elewacji frontowej przy ul. Kwietniewskiego powoli dołączają kolejne elementy. Trwa montaż stalowej konstrukcji, na której oprze się nowo powstająca szklana pierzeja ul. Kwietniewskiego.

Przypomnijmy, że przy  ul. Kwietniewskiego 11- 15, trwają prace w ramach unijnego projektu „Zagospodarowania przestrzeni miejskich Śródmieścia Bytomia na cele społeczno-integracyjne” realizowanego przez firmę KBP BWI Polska Sp. z o.o. Sp. Komandytowa.

- Ten etap prac toczył się w większości poza placem budowy, bo w zakładzie, gdzie powstawały stalowe konstrukcje. Obecnie jesteśmy w trakcie zwożenia i montażu poszczególnych elementów. Jednocześnie trwa także niwelacja terenu i przygotowywanie go do dalszego zagospodarowywania - wymienia Krzysztof Grzelczak, pełnomocnik zarządu firmy KBP BWI Polska.  

Szkło na zamówienie

Po tym, jak zakończony zostanie montaż stalowych prefabrykatów, rozpocznie się etap związany z zakładaniem przeszkleń. - Z niecierpliwością czekamy na ten moment, bo to właśnie szkło będzie tym elementem, który zrobi efekt i całkowicie  zmieni ten fragment Śródmieścia - mówi Krzysztof Grzelaczak.

Jak zaznacza przedstawiciel KBP BWI Polska, teren, na którym prowadzona jest inwestycja jest bardzo wymagający. -  To tu historycznie przebiegała średniowieczna fosa stąd bagnista specyfika gruntu, która wymusza zastosowanie  bardziej czasochłonnych metod wzmocnienia fundamentów i prac nad zagospodarowanie przestrzeni.

1800 mkw. od nowa

Dzięki tej inwestycji już tego lata 1800 mkw. pustych przestrzeni po wyburzonych kamienicach zmieni się nie do poznania. Według założeń projektu architektonicznego opracowanego przez NOVA Projekt Tomasz Korek, przestrzeń zyska zielony, rekreacyjny charakter. Obiekt będzie oświetlony i wyposażony w monitoring.

Powstanie tam  siłownia na wolnym powietrzu, plac zabaw dla rożnych grup wiekowych, stanowiska szachowe i elementy małej architektury. Nie zabraknie też zieleni, która pojawi się na ostatnim etapie realizacji projektu.

Ponieważ w sąsiedztwie przebiega droga krajowa DK 94, projekt przewiduje zamknięcie pierzei ul. Kwietniewskiego ogrodzeniem spełniającym funkcje ekranu akustycznego stanowiącym jednocześnie element wizualny.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij