Mieszkańcy porozmawiają o nowej Dworcowej

02.10.2020

Nazywana niegdyś bytomską Wall Street ul. Dworcowa, to jedna z głównych ulic handlowych miasta, która już wkrótce zyska nowe oblicze i należny sobie prestiż. W poniedziałek, 5 października swoje opinie o projekcie rewitalizacji ul. Dworcowej będą mogli wyrazić jej mieszkańcy. Spotkanie rozpocznie się o 17.00 w sali sesyjnej ratusza przy ul. Parkowej 2.

Zapraszamy do rozmowy mieszkańców i przedsiębiorców prowadzących przy ul. Dworcowej działalność gospodarczą. Chcemy porozmawiać o rewitalizacji – zakresie i harmonogramie inwestycji. Zależy nam na tym, żeby usłyszeć opinie bytomian. Mam nadzieję, że to spotkanie będzie okazją do rozwiania wszelkich wątpliwości na temat rewitalizacji ul. Dworcowej – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

W spotkaniu, podczas którego mieszkańcy będą mogli zadać pytania autorowi projektu, udział wezmą także przedstawiciele władz miasta, Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów oraz Zakładu Budynków Miejskich–Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Przypomnijmy, że w ramach rewitalizacji Śródmieścia, ul. Dworcowa doczeka się gruntownej modernizacji – a wraz z nią 11 zabytkowych kamienic. Po remoncie nowa Dworcowa będzie przyjazna dla pieszych, bo trakt nie tylko zyska nową nawierzchnię, ale też zmieniony zostanie układ drogi. Będą to odpowiednio strefy: komercyjna – dla lokalnych przedsiębiorców oraz rekreacyjna. Ulica zyska nową – wygodną dla przechodniów, nawierzchnię z ciętego kamienia. W ramach rewitalizacji ul. Dworcowej renowacji doczekają się m.in. elewacje frontowe, dachy i klatki schodowe 11 kamienic.

Wartość całkowita projektu „Rewitalizacji podobszaru 10 w Bytomiu – okolice Dworcowej i Rynku” szacowana jest na ponad 20,4 mln zł. Miasto Bytom będzie starało się o dofinansowanie z Obszaru Strategicznej Interwencji w wysokości ponad 15,3 mln zł. Do końca tego roku planowane jest złożenie projektu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij