Mali architekci Bytomia

10.06.2019

Miasto z klocków, na makietach czy w kolorowankach - każdy sposób jest dobry, by podzielić się z innymi swoją wizją Bytomia. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 36 rozmawiali o mieście używając pomocy dydaktycznych projektu Bytom OdNowa.

W niektórych klasach lekcja o rewitalizacji połączona była z historią. Uczniowie oglądali Bytom sprzed lat na starych zdjęciach. Inni z kolei budowali Bytom z klocków. Podczas planowania dochodziło czasami do różnicy zdań, a momentami nawet do ostrych sporów, ale ostatecznie każda grupa ukończyła swoje zadanie. Niektórzy nawet stwierdzili, że może w przyszłości zostaną prawdziwymi architektami. Na pytanie "co chcieliby zmienić w swoim mieście"? stwierdzili, że trzeba zacząć od swojego podwórka.

Przypomnijmy, na początku roku do bytomskich placówek oświatowych trafiły zestawy edukacyjne dostosowane do wieku (dla przedszkolaków, uczniów klas 1-3, następnie uczniów klas 4 - 8 i szkół ponadpodstawowych). Znajdują się wśród nich m.in. kolorowanki, wyklejanki, klocki, gry planszowe czy makiety do układania miasta. Do każdego pakietu dołączone są konspekty mające ułatwić pedagogom przeprowadzenie lekcji na temat rewitalizacji.

Zestawy edukacyjne są elementem podsumowującym projekt pilotażowy rewitalizacji "Bytom odNowa - innowacyjne projekty mieszkaniowe i rozwój inicjatyw społecznych", który w latach 2016-2018 Bytom prowadził na zlecenie ministerstwa inwestycji i rozwoju. Pilotaż rewitalizacji finansowany był z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij