Kursy komputerowe z międzynarodowym certyfikatem

03.09.2019

Są jeszcze wolne miejsca na bezpłatne kursy komputerowe adresowane dla osób pracujących. Mogą skorzystać z nich mieszkańcy Śląska w wieku od 25 do 64 lat. Kursy kończą się uzyskaniem międzynarodowego certyfikatu DIGKOMP.

Szkolenia komputerowe obejmują obsługę pakietów Microsoft: Word, Excel, Access, PowerPiont z elementami grafiki. To oferta m.in. dla pracodawców chcących podnieść cyfrowe kompetencje swoich pracowników. Jeśli zbierze się 12-osobowa grupa chętnych szkolenia mogą odbywać się w miejscu pracy. Dla grup składających się z pracowników różnych firm, będą wynajmowane sale np. w szkołach czy domach kultury.

Kurs komputerowy obejmuje 120 godzin lekcyjnych, trwa 4 miesiące. Kończy się egzaminem zewnętrznym, w trakcie którego uczestnicy łączą się w obecności komisji z platformą certyfikującą. W zależności od procentowej liczby wykonanych zadań, otrzymają certyfikat na poziomie: podstawowym, średniozaawansowanym lub zaawansowanym.

Zajęcia rozpoczynają się we wrześniu. Więcej informacji u organizatora: slaskie@interlogos.edu.pl , 506 389 889.

Projekt "Akademia kluczowych kompetencji mieszkańców województwa śląskiego" realizuje biuro INTERLOGOS. Finansowany jest ze środków unijnych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Warto wiedzieć, że certyfikaty DIGKOMP poświadczają stopień umiejętności komputerowych, nabywanych w ramach szkoleń zgodnych z ramą kompetencji informatycznych i informacyjnych DIGKOMP, dofinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Według Komisji Europejskiej zarówno Unia Europejska jako całość, jak i poszczególne państwa członkowskie postępują w kierunku gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego. Poszczególne państwa UE znajdują się jednak na różnych poziomach rozwoju. Umiejętności cyfrowe Polaków są poniżej średniej UE. Jedynie 46% obywateli posiada podstawowe lub wyższe od podstawowych e-umiejętności. Tymczasem ocenia się, że około 90% stanowisk pracy w Unii Europejskiej wymaga kompetencji cyfrowych, czyli e-umiejętności . Co ważne, nie chodzi tylko o stanowiska informatyków, których jest około 4%. Chodzi o wszelkie stanowiska pracy wyposażone w komputer, gdzie umiejętność posługiwania się nim jest po prostu niezbędna.

DIGCOMP to rama odniesienia dla rozwoju i rozumienia kompetencji cyfrowych w Europie. Zawiera opis 21 kompetencji ramowych (modelowych), czy też kompetencji odniesienia, zgrupowanych w 5 obszarów, na różnych poziomach zaawansowania. Rama ma ułatwiać rozumienie czym są i do czego służą kompetencje cyfrowe w dzisiejszym świecie.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij