Kultura a rewitalizacja

30.05.2019

Rewitalizacja przez kulturę będzie głównym tematem wizyty studyjnej w ramach projektu "Zaproś nas do siebie 2019” organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Do Bytomia na początku czerwca przyjadą przedstawiciele 16 instytucji kultury z całej Polski.

Goście zwiedzą m.in. Teatr Rozbark, EC Szombierki, schron przeciwlotniczy i Dom Matki Ewy w Miechowicach, Operę Śląską oraz Muzeum Chleba w Radzionkowie.

Pracownicy Bytomskiego Centrum Kultury od kwietnia do listopada ubiegłego roku odwiedzali różne ośrodki kultury w Polsce. Szkolili się, podpatrywali pomysły, korzystali z dobrych praktyk i doświadczeń innych, uczyli się budować nową ofertę w oparciu o pracę z lokalną społecznością.

W tym roku to Bytomskie Centrum Kultury będzie dzieliło się swoimi doświadczeniami z osobami tworzącymi kulturę w kraju.  Program wizyty studyjnej skoncentrowany będzie przede wszystkim na temacie rewitalizacji, dbałości o dziedzictwo materialne i niematerialne. Pracownicy pokażą gościom miasto, opowiedzą m.in. o tym, jak istotna jest praca z lokalną społecznością i konsultacje społeczne. 

(Zdjęcie z ubiegłorocznych warsztatów w ramach programu "Zaproś nas do siebie")

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij