I Bytomski Komitet Rewitalizacji kończy kadencję

19.11.2019

Jestem przekonany, że jeśli pojawia się jakiś dodatkowy czynnik, dzięki któremu Bytom może stać się lepszy, warto poświęcić temu swój czas - mówi Tadeusz Gapiński, przewodniczący I Bytomskiego Komitetu Rewitalizacji, podsumowując kończąca się kadencję.

Komitet Rewitalizacji to ciało doradcze prezydenta, które ma opiniować kierunek zachodzących w mieście zmian. Nam udało się wprowadzić kilka inicjatyw, a ta najważniejsza - współfinansowanie remontu nieruchomości prywatnych z Obszaru Strategicznej Interwencji - została zapisana w aktualizacji Gminnego Programu Rewitalizacji - mówi Tadeusz Gapiński, chwaląc jednocześnie miasto za sprawnie przeprowadzony proces aktualizacji GPR.

Członkowie I Bytomskiego Komitetu Rewitalizacji sporo uwagi poświęcali tematowi kamienic. Organizowali m.in. spotkania z Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego i dyrektorem Bytomskich Mieszkań, by określić realne potrzeby remontowe i zastanowić się nad dodatkowym źródłem finansowania. Ich zdaniem warto ubiegać się o środki zewnętrzne na ten cel, nie tylko z Unii Europejskiej. Angażowali się również w prace związane z prowadzonym w latach 2016 - 2018 pilotażem rewitalziacji.

W skład komitetu wchodzą przedstawiciele różnych środowisk, a omawiane problemy rozpatrywane są wielowątkowo. Patrzymy na różne sprawy inaczej, dzięki temu możemy osiągnąć satysfakcjonujący wiele stron kompromis - podkreśla Tadeusz Gapiński, który w Komitecie reprezentował sektor gospodarczy.

Pierwsza kadencja Bytomskiego Komitetu Rewitalizacji trwała dwa lata, kolejna potrwa o rok dłużej. Członkowie II kadencji Bytomskiego Komitetu Rewitalizacji spotkają się na pierwszym posiedzeniu 27 listopada.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij