Halo! Aktywni 60+. Spotkanie dla wolontariuszy

07.06.2019

Ponad 20 osobowa grupa seniorów-wolontariuszy weźmie udział w kolejnych warsztatach projektu "Halo Aktywni 60+". Przygotowują się do otwarcia Senioralnego Centrum Telefonicznego.

Ponad 20 osobowa grupa seniorów-wolontariuszy weźmie udział w kolejnych warsztatach projektu "Halo Aktywni 60+". Przygotowują się do otwarcia Senioralnego Centrum Telefonicznego.

Seniorzy mają za sobą już przygotowania do pracy badacza terenowego, dowiedzieli się też, w jaki sposób należy realizować badani ankietowe, stworzyli również ankietę badawczą. Na następnym spotkaniu (10 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej) będą szkoleni z umiejętności prowadzenia rozmowy. Zostaną też poproszeni o przeprowadzenie ankiet wśród swoich znajomych, a 10 lipca ankiety zostaną omówione.

Przypomnijmy, call center dla seniorów na wzór krajów bałtyckich będzie uruchomione w Bytomiu w 2020 roku, w ramach projektu "Halo Aktywni 60+". To odpowiednik łotewskiego programu "Let us be active!", w którym seniorzy niosą telefoniczną pomoc innym seniorom. Polega on na stworzeniu telefonicznej centrali, w której dyżurują starsze osoby (najczęściej na emeryturze) i udzielają porad innym seniorom. Zakres jest dość rozległy - od namiarów na różne instytucje, przez informacje na temat wydarzeń w mieście, po rozmowy o problemach. Bytom weźmie udział w projekcie jako jedno z trzech miast w Polsce (oprócz Wałbrzycha i Rybnika).

Projekt "Halo Aktywni 60+" otrzymał dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Jego liderem jest Centrum Doradztwa Strategicznego z Krakowa.

Więcej informacji pod nr tel.: 12 623 77 40.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij