Działaj lokalnie, walcz o dotacje!

31.07.2019

100 tys. zł z budżetu miasta na działania lokalne!. Można starać się o mikrodotacje na projekty społeczne i inwestycyjne. Termin składania wniosków upływa 21 sierpnia.

2,5 tys. zł dofinansowania można otrzymać na projekty społeczne - przede wszystkim na organizację wydarzeń (kulturalnych, sportowych, edukacyjnych) dla mieszkańców z obszarów rewitalizacji. Z kolei 5 tys. zł może otrzymać projekt związany z poprawą otoczenia (prace naprawcze, restauratorskie, remontowe).

O pieniądze mogą starać się grupy nieformalne i organizacje pozarządowe mające swoją siedzibę lub oddział na terenie Bytomia. Z kolei projekty muszą być realizowane (lub dotyczyć mieszkańców) w podobszarach rewitalizacji: Śródmieście, Śródmieście Zachód, Rozbark, Śródmieście Północ, Bobrek, Kolonia Zgorzelec. Jedna organizacja może starać się o dofinansowanie maksymalnie 3 projektów, a każdy projekt musi mieć poparcie co najmniej 10 osób. 

Wnioski należy składać w Biurze Organizacji Pozarządowych (Rynek 26) do 21 sierpnia (regulamin i druki do pobrania poniżej). Listę dofinansowanych projektów poznamy do 26 sierpnia.

Dodajmy, że miasto nie po raz pierwszy wspiera inicjatywy lokalne. W 2017 roku z  pomocą mikrograntów mieszkańcy zorganizowali na przykład Festiwal Gier Planszowych (wzięło w nim udział 600 osób), a lokatorzy ul. Żeromskiego 20 odnowili podwórko.

Z kolei rok temu (2018) w ramach regrantingu (operatorem była Fundacja Inicjatywa) dofinansowanych zostało 37 projektów. Były one bardzo różne. To m.in.: "Mobilna wystawa śląskich obrazów", "Pływaj z nami! Promocja bytomskiego harcerstwa", "Bytomski Klub Podróżniczy", "Poznaj sąsiada w Śródmiejskim Ogrodzie Odnowy" czy "Sportowe środy z rodzicami".


(Na zdjęciach: remonty i warsztaty w ramach inicjatywy lokalnej. Ich koordynatorem była Fundacja Napraw Sobie Miasto)

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij