Będzie obradował Komitet Rewitalizacji

05.07.2019

Możliwość pozyskania dotacji z funduszy norweskich i podsumowanie aktualizacji Gminnego Programu Rewitalizacji będą tematami kolejnego posiedzenia Komitetu Rewitalizacji. Odbędzie się ono 8 lipca.

Przypomnijmy, podczas poprzedniego posiedzenia, Komitet Rewitalizacji pozytywnie zaopiniował przedstawioną przez prezydenta ocenę aktualności i stopień realizacji Gminnego Programu Rewitalizacji.

Członkowie komitetu zgodzili się z przedstawioną w raporcie monitorującym tezą co do zachowania aktualności głównych części GPR. Uważają, że dla bardziej efektywnego oddziaływania na negatywne zjawiska występujące w obszarze rewitalizacji, niezbędne jest wykorzystanie bardziej elastycznych narzędzi w programie, takich jak np. przedsięwzięcia uzupełniające.

W trakcie spotkania omówiono również stan bytomskich zasobów komunalnych. Przewodniczący Komitetu Rewitalizacji Tadeusz Gapiński podkreślał, że duży boom budowlany w 2018 roku przyniósł wzrost cen materiałów i kosztów pracy, przez co występują trudności wyłonieniem wykonawców remontów w drodze przetargu. Zaznaczył, że warto w tej kwestii zwrócić się o pomoc do władz centralnych na różnych szczeblach.

Najbliższe posiedzenie Komitetu Rewitalizacji odbędzie się w poniedziałek, 8 lipca o 16.00 w sali nr 11 UM w Bytomiu.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij